O MNĚ


Lidi, kteří vedou lidi, mají obrovský dopad na své okolí. Je to velká odpovědnost, kterou si někteří uvědomují a někteří ne.
Když jsem odešla ze svého posledního zaměstnání, chtěla jsem se začít věnovat věcem, které mají doopravdy smysl.
Pro mne to je právě práce s lídry. Když totiž lídři zlepší svůj vlastní život, přístup ke světu i k sobě, ovlivní to celou řadu dalších lidí. Poroste spokojenost jejich týmů a rodin, a s tím i jejich zdraví, vztahy a úspěch.

Věnuji se převážně rodinným firmám. Rodinné firmy fungují jinak než velké korporace. Vztahy v nich bývají mnohem důležitější, velkou roli hraje dlouhodobost, stabilita a důvěra. Vedu firemní workshopy a vzdělávací programy, které jsou kombinací poznatků o lidské psychice, fungování týmů a koučovacích technik, které prohlubují sebepoznání a pomáhají zvyšovat emoční inteligenci. 


S lídry pracuji také individuálně formou konzultací, mentorinku nebo koučinku. Mí klienti obvykle hledají změnu ve svém životě a práci, chtějí žít v souladu se svými hodnotami a vytvářet pro své okolí lepší podmínky k životu.


​CESTA Z BLUDNÉHO KRUHU

Koučink je opředený mnoha mýty a stereotypy. Je to škoda, protože je to podle mne cesta, jak posunout svůj život nebo profesi dopředu způsobem, který naprosto respektuje přemýšlení, životní pohled a situaci daného člověka. Na rozdíl od jiných metod a technik koučink předpokládá, že máte veškerý potenciál svůj život řídit sami. Dá vám pomyslnou mapu, která zkrátí cestu a zamezí zbytečnému bloudění.
Když jsem se s koučinkem potkala poprvé, byla jsem překvapená, že mi koučka nedává rady a pořád se mne na něco ptá. Některé otázky si ale pamatuju dodnes. Naučily mne přemýšlet jinak. V situacích, kdy se mi nedařilo, jsem například začala častěji řešit, co jsem já mohla udělat jinak, místo abych hledala viníky venku. To byla obrovská změna. Koučink ve mne uspal oběť a probudil tvůrce.
Prošla jsem si celou řadou uvědomění - radostných AHA momentů. Jedním z nich bylo, že mi lidé dávají velkou důvěru. Svěřují se mi s tématy, která nesdílejí s nikým jiným. Věří, že jejich důvěru nezradím a že jim pomůžu se s jejich situací vyrovnat, vyslechnu je a poradím. Naštěstí jsem si díky svému vlastním koučinku brzy uvědomila, že rada není to, co jim pomůže nejvíce. Největší zázrak totiž je, když člověk začne věřit sám sobě, lépe se zná, rozumí svým emocím a umí s nimi pracovat. 


​MOJE PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

Pracovala jsem mnoho let jako manažerka na strategických pozicích ve velkých rodinných firmách a nadnárodních společnostech. Moje hlavní specializace byl marketing a rozvoj značek. Byla jsem odpovědná za obrat téměř 1 mld. Kč, rostli jsme rychlým tempem a zvyšovali ziskovost. Pracovala jsem v mezinárodním prostředí, které bylo nesmírně dynamické.​Co mne ale bavilo mnohem víc byli lidé a kolektivní inteligence, která vznikala při týmové práci. Dobrovolně jsem se hlásila k vedení různých projektových a inovačních týmů, se kterými jsem připravovala strategie a hledala nová řešení a postupy.
​Po svém odchodu z Nestlé jsem se začala věnovat rozvoji lídrů a týmů. Jsem zakladatelkou firmy SevenIN, ve které pomáháme rodinným firmám zdravě růst.
Můj profesní životopis a soupis školení najdete zde.


MOJE DALŠÍ AKTIVITY

Jsem certifikovaná koučka ACC - Associate Certified Coach, což znamená, že mám dlouhodobou zkušenost s profesionálním koučováním a prošla jsem zkouškou Mezinárodní federace koučů ICF.

V rámci české pobočky Mezinárodní federace koučů ICF jsem se na dva roky (2022 - 2024) stala Viceprezidentkou pro oblast péče pro členy.

Jsem mentorkou projektů v akcelerátorech v Impact Hubu Praha, kde mladým projektům nebo neziskovým organizacím pomáhám se lépe zorganizovat a připravit se na růst.

Vedu skupiny podnikatelů při jejich pravidelných setkáních pod značkou Mastermind pro lídry a Mastermind Klub. 


​A NĚCO ZE SOUKROMÍ?

Narodila jsem se do rodiny, kde nebyly jednoduché vztahy, a tak jsme s bratrem hledali strategie a taktiky, jak v tom "italském" prostředí přežít. Naučila jsem se číst atmosféru beze slov.
​Brzy jsem pochopila, že v komunikaci je důležité nejen to, CO říkáme, ale také JAK myšlenku formulujeme a s jakým záměrem ji posíláme do světa.
Trvalo mi dlouho, než jsem se zbavila některých nefungujících otisků a našla si svůj vlastní způsob existence.
Radost v životě mi dělají dva již téměř dospělí synové a jeden psí rošťák.

Jsem ambivert - to je něco mezi introvertem a extrovertem. Jsem ve flow mezi lidmi, na workshopech nebo při koučinku. Ráda tvořím a organizuji. Potřebuji pak ale odpočívat o samotě - v přírodě nebo při sportu. Díky tomu, že to vím, dokážu se svou energií už mnohem lépe pracovat.
Ráda chodím po horách, lyžuji a jezdím na kolečkových bruslích. 

 
Mám sklon k workoholismu, dělá mi problém odejít od rozdělané práce. I kvůli tomu občas přepínám své síly. Svoji daň jsem za to zaplatila v roce 2014, kdy jsem vyhořela a musela odejít z práce. Dnes vím, že to nemuselo dojít tak daleko. Stačilo včas změnit několik postojů a limitujících přesvědčení. Skvělé ale je, že i na takové nepříjemné zkušenosti lze najít něco pozitivního: Jsem jí vděčná za nalezení své dnešní vášně - koučinku.REZERVUJTE SI ONLINE KONZULTACI ZDARMA